Shinkyokushinkai

World Karate Organization Shinkyokushinkai

Po śmierci Sosai Mas Oyamy WKO (wcześniej IKO Kyokushinkaikan) zdecydowało się przejąć zadanie rozpowszechniania i popularyzacji Kyokushin Karate na całym Świecie. WKO, w Japonii i wielu państwach znane jako Shinkyokushinkai, z Kwaterą Główną w Tokio (So – Honbu) zrzesza ponad 90 państw na całym świecie co sprawia, że jest największą organizacją full – contact Karate na Świecie. Członkowie naszej Organizacji mają różną narodowość, zostali wychowani w odmiennych kręgach kulturowych i religijnych, jednak w takiej Organizacji jak WKO różnice te nie mają znaczenia, ponieważ Wszyscy z takim samym zapałem i zaangażowaniem trenują Kyokushin w swoich Dojo.
WKO jest Organizacją z So – Honbu w Japonii, miejscu gdzie narodziło się Karate, dlatego też w naszych działaniach dążymy do osiągnięcia i realizowania prawdziwego Budo – Karate, co spotkało się z dużym entuzjazmem i wsparciem ze strony społeczeństwa.

So - Honbu Dojo Shinkyokushinkai

Działalność naszej Organizacji skupia sie nie tylko na nauczaniu Budo – Karate, ale także na organizowaniu turniejów międzynarodowych, takich jak Otwarte Mistrzostwa Świata czy Puchar Świata. Ponadto WKO jest zarejestrowana jako Organizacja Non – Profit (Non – Profit Organization – NPO) i aktywność jej koncentruje się także na szeroko pojętej działalności charytatywnej i wolontariacie.

W naszej Organizacji ważne są także ideały i przekonania. Znajduje to odzwierciedlenie w kształcie naszego logo, które jest japońskim znakiem >>Kokoro<< co oznacza >>Serce i Umysł<<. Jest to symbol odzwierciedlający naszą ideę >>rozwoju ludzkich serc i umysłów<<, a łącząc to z koncepcją Organizacji NPO, podstawą naszej szerokiej aktywności. WKO prowadzi swoją działalność zgodnie z trzema głównymi filarami: Edukacją Młodego Pokolenia, Międzynarodową Wymianą oraz Zaangażowaniem Społecznym. Ponadto nasza Organizacja od wielu lat prowadzi działalność charytatywną na rzecz instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby szpiku kostnego. Działalność ta spotyka się z dużym uznaniem i szacunkiem ze strony społeczeństwa. Co więcej, od kilku lat prowadzimy także działalność w ramach NGO w Kambodży w formie nauki Karate. Nasze Otwarte Mistrzostwa Świata, odbywające się w systemie czteroletnim (na wzór Igrzysk Olimpijskich) są jednym z największych wydarzeń w Karate na Świecie i cieszą się nieposzlakowaną reputacją i wysokim poziomem wśród Karateków. Podążając drogą, którą obraliśmy nasza Organizacja kontynuuje działania mające na celu osiągnięcie prawdziwego Budo – Karate, dba jednocześnie o równomierny rozwój siły, ducha i uprzejmości, a dzięki statusowi NPO, WKO Shinkyokushinkai przekazuje całemu Światu Sztukę Walki Karate z jej bezpośredniego źródła – Japonii.
W dzisiejszym Świecie jest wiele cierpienia i bólu wśród ludzi w każdym zakątku Ziemi. Mamy jednak nadzieję, że nasza praca i szeroka działalność przyczyni się znacznie do budowy Pokoju na Świecie i będzie nadzieją na przyszłość dla następnych pokoleń.

Osu!