Poradnik dla nowych członków klubu

Klub posiada licencje Polskiego Związku Karate na prowadzenie zajęć w dyscyplinie karate jako jedyny w Jeleniej Górze. Jak dołączyć do nas? Poniżej każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak się zapisać?
Przyjdź na trening do wybranej sekcji, zgłoś się do instruktora prowadzącego zajęcia i zacznij trenować. Pierwszy trening nie zobowiązuje Cię do członkostwa – przychodzisz i trenujesz, a po treningu podejmujesz decyzję o zapisaniu się do Klubu. Podobnie wygląda sprawa dotycząca zapisania dziecka przez Rodzica do Klubu.

Co zabrać na trening?
Na początek wystarczy najzwyklejszy strój sportowy (biała koszulka + spodenki lub spodnie dresowe). Do trenowania karate nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego obuwia, ponieważ karate trenujemy boso. Dopiero po miesięcznym stażu treningowym, informujemy o zakupie we własnym zakresie karate gi (kimona).

Pierwszy trening.
Z doświadczenia radzimy od razu uczestniczyć w treningu i poczuć na własnej skórze „jak to jest trenować karate”. W większości przypadków nie zgadzamy się na obserwowanie i przebywanie w Dojo (sala w której trenujemy) w roli widzów, ponieważ przeszkadza to innym trenującym. Rodzice mogą obserwować treningi swoich pociech tylko na pierwszym treningu.

Jak zachować się w Dojo, czyli na sali?
Na treningach obowiązuje „etykieta dojo” a to oznacza przede wszystkim dokładne wykonywanie poleceń instruktora (sensei’a), szacunek dla prowadzącego, współćwiczących oraz do miejsca treningu czyli do Dojo. Jeśli masz wątpliwości, czegoś nie wiesz, o wszystko możesz zapytać swojego sensei’a, czyli instruktora prowadzącego zajęcia.

Początkowo ciężko będzie ci zrozumieć zasady panujące na sali – w Dojo – i ciężko będzie wykonywać polecenia instruktora. Podstawowe bloki, uderzenia, kopnięcia i pozycje oraz ich japońskie nazwy będą się mylić i mieszać. Ale nie załamuj się. Każdy brązowy czy zielony pas też kiedyś przyszedł pierwszy raz na salę i miał takie same trudności z wykonywaniem podstawowych uderzeń, kopnięć – jak ty teraz. Jeśli Kyokushin stanie się twoją pasją to zgłębisz wiele tajników tej sztuki walki.

Receptę i radę mamy dla ciebie jedną:

Przyjdź na salę, dołącz do nas i podążaj drogą Kyokushin. Osu!