o Klubie

Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai jest pierwszym jeleniogórskim klubem, który od listopada 2011 roku, z inicjatywy sensei Piotra Cieślińskiego, znalazł się w oficjalnej gałęzi największej organizacji pełno-kontaktowego karate - World Karate Organization z siedzibą w Tokio. Klub jednocześnie jest członkiem Europejskiej Organizacji Karate - European Karate Organization. Wartym uwagi jest fakt, że KKKS jest jedynym jeleniogórskim klubem licencjonowanym przez Polski Związek Karate.

Klub Zrzesza ponad 250 członków na terenie powiatu jeleniogórskiego tj. w Centrum Jeleniej Góry, Cieplicach, Sobieszowie, Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Rocznie zostaje nadanych w Klubie wiele promocji na japońskie stopnie. Cyklicznie zawodnicy od najmłodszych lat biorą udział w Dolnośląskiej Lidze Karate, Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy.

Dzięki licznym sukcesom oraz inicjatywom społecznym w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, Klub jest wspomagany finansowo przez miasto Jelenia Góra, a jego najlepsi zawodnicy i trenerzy nagradzani są przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Współpracując z instytucjami państwowymi, prowadzimy również autorskie programy profilaktyczne dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

Klub jest pod opieką merytoryczną sensei Jacka Baranowskiego, który jest promotorem i założycielem stylu Karate Shinkyokushinkai w Polsce. W latach 2000 - 2012 pełnił najważniejszą funkcję w Polsce jako Country Representative. Najważniejszymi sukcesami za jego kadencji jako CR było wypromowanie 11 niezależnych oddziałów WKO w Polsce i przyłączenie ponad 100 klubów (około 5000 nowych członków) do World Karate Organization. 

W 2016 roku dzięki inicjatywie Zarządu KKKS w szeregi WKO Shinkyokushinkai zostają włączone następujące kluby Oyama Karate:

Kamienna Góra - Kamiennogórksi Klub Oyama, Sensei Łukasz Mazur 2 Dan 
www.karate-oyama.com 
Sekcje i instruktorzy KKO: 
Czarny Bór - sekcja Kamiennogórksi Klub Oyama, Marcin Urbaniak 2 kyu
Pisarzowice - sekcja Kamiennogórksi Klub Oyama, Wąsowski Tomasz 2 kyu
Lubawka, KKO sekcja "Fight Club Lubwaka", Adam Kopeć 2 kyu
Mieroszów, KKO sekcja "Fight Club Lubawka", Adam Kopeć 2 kyu
Krzeszów KKO sekcja "Fight Club Lubawka", Adam Kopeć 2 kyu
Chełmsko Śląskie KKO sekcja "Fight Club Lubawka", Adam Kopeć 2 kyu

Zamknij

Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia przeglądaki.